English
  wersja podstawowa   wersja kontrastowa
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INFORMACJE PRAKTYCZNE DLA KORZYSTAJĄCYCH Z BAZY DRZEWORYTÓW

Informacje praktyczne dla korzystających z Bazy drzeworytówW przypadku zamiaru skorzystania z cyfrowych wizerunku obiektów znajdujących się w bazie danych Wirtualnego Muzeum Drzeworytów Ludowych, należy kontaktować się z instytucją, która dany obiekt posiada w zbiorach.


mini krzyzyk Zalecaną przeglądarką jest Mozilla Firefox.

mini krzyzyk Dostęp do obiektów w bazie danych uzyskujemy klikając menu Baza drzeworytów.

mini krzyzyk Domyślnie otwiera się strona wyszukiwania prostego poprzez tytuł obiektu, typ obiektu, motyw ikonograficzny, pochodzenie, datowanie, autorstwo i inne.

mini krzyzyk Niezalogowany użytkownik bazy ma dostęp do wszystkich kart i zdjęć obiektów.

mini krzyzyk Zalogowany użytkownik zyskuje ponadto możliwość tworzenia z obiektów w bazie własnych albumów, wchodząc w menu Moja galeria.

mini krzyzyk Aby stać się zalogowanym użytkownikiem bazy danych (którą obsługuje system Midas) należy kliknąć menu Moja galeria/Loguj i wypełnić formularz.

mini krzyzyk Po zalogowaniu do bazy, klikając menu Moja galeria otwiera się tabela Moje albumy. W kolumnie Nazwa albumu należy wpisać tekst i zatwierdzić klikając Dodaj nowy album w kolumnie Akcje. Nowo utworzony album ma domyślnie status aktywny, co oznacza, że możemy do niego dodawać obiekty z bazy. Jeśli przykładowo utworzyliśmy album” Janosik ze zbójnikami”, następnie w wyszukiwarce znajdziemy drzeworyt o takim tytule, to aby dodać ten drzeworyt do albumu należy kliknąć na ikonkę ikonka baza 2w prawym górnym narożniku karty obiektu. Po dodaniu do albumu ikonka zmieni wygląd ikonka baza Usuwanie z albumu odbywa się poprzez kliknięcie ikonki ikonka baza

mini krzyzyk Na pasku menu znajduje się Kalejdoskop, którego działanie polega na tym, że po wybraniu tematu z listy pokazują się miniatury zdjęć 8 obiektów z bazy danych. Zdjęcia drzeworytów zmieniają się co kilkanaście sekund. Klikając na zdjęcie przechodzi się do karty obiektu w bazie.