Antoni Toborowicz od wielu lat zajmuje się rzeźbą nawiązującą między innymi do tradycyjnej sztuki ludowej. Projektuje także wystrój wnętrz kościołów, domów i obiektów użytkowych. Jest kolekcjonerem drewnianych, niszczejących kapliczek przydrożnych, które konserwuje i prezentuje na wystawie w prywatnej galerii zwanej Muzeum Krzyży i Kapliczek.
Naszą uwagę zwróciły drzeworyty, którymi pan Antoni zajmował się w latach 70. i 80. XX wieku, tworząc kilka oryginalnych serii. Ich tematami są wizerunki chrześcijańskich świętych i postaci biblijnych, ale również diabły i inni bohaterowie podań ludowych. Ciekawą formę przybrał cykl drzeworytów związany z czasem stanu wojennego. Twórca posługując się karykaturą i satyrą ukazał dwóch antagonistów wydarzeń z lat 1981-1983: dobrych robotników reprezentujących zwykłych ludzi, oraz złych milicjantów i wojskowych broniących władzy.
Drzeworyty Antoniego Toborowicza będą szerzej prezentowane na wirtualnej wystawie „Czarno na białym”. Pierwsza odsłona planowana jest w listopadzie br.